Każdy element wyposażenia łazienki jest ważny, ma spełniać określone funkcje, a także mieć wpływ na charakter wnętrza. Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia z całą pewnością są grzejniki. To właśnie one odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego. W małych łazienkach spełniają też funkcję suszarki do ręczników.

Łazienka ze względu na wykonywane w niej czynności higieniczne powinna być pomieszczeniem ciepłym. Z tego względu wybór grzejnika łazienkowego nie powinien być pozostawiany przypadkowi. Dzisiaj na tapetę bierzemy grzejniki łazienkowe retro – jeśli chcesz dowiedzieć się czym się charakteryzują oraz do jakich aranżacji będą pasowały, zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

grzejnik łazienkowy

Grzejniki w stylu retro – hit czy kit?

Wybór grzejników do łazienki jest dziś ogromny! Tak naprawdę otrzymać bez problemu można takie, które sprawdzą się w małych, jak i dużych łazienkach. Na szczególną uwagę zasługują te, które tak naprawdę…nie przypominają swoim wyglądem klasycznego grzejnika. Imitują natomiast obrazy lub rzeźby. W ostatnich sezonach coraz większym zainteresowaniem cieszą się natomiast grzejniki łazienkowe retro. Nie ma się czemu dziwić, bo styl retro przeżywa obecnie prawdziwy renesans. A wnętrza urządzone zgodnie z duchem minionych czasów uznawane są za wyjątkowe, piękne i przepełnione niesamowitym klimatem.

Przeglądając ofertę grzejników łazienkowych, możemy stwierdzić, że największą ich część stanowią te pionowe, drabinkowe. Ten typ grzejników sprawdza się przede wszystkim w małych łazienkach, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Konstrukcja tych kaloryferów jest prosta i przypomina drabinę. Grzejniki łazienkowe retro wyglądają zupełnie inaczej! Przede wszystkim rzadko ich forma oparta jest o geometryczne kształty. Zazwyczaj są to grzejniki poziome, które swoim wyglądem przypominają, takie które znajdowały się w domach Polaków wiele lat temu. Pomimo swojego wyglądu, są to produkty, które wyposażone są w nowe technologie, dzięki którym użytkowanie ich jest tak komfortowe.

Czarny grzejnik łazienkowy retro!

Współczesne grzejniki mogą być wykonane z różnych materiałów. Niegdyś były to grzejniki głównie żeliwne, dzisiaj stosuje się lżejsze materiały, takie jak stal czy aluminium. Prawdziwym hitem wnętrzarskim i odkryciem czołowych światowych projektantów, są czarne grzejniki retro. Modele te są prawdziwą dekoracją wnętrza, w jakim się znajdują. Dobrze prezentują się w łazienkach w stylu retro. Czarne grzejniki mogą być uzupełnieniem ciemnej kolorystyki wnętrza lub wręcz przeciwnie. Mogą stanowić ciekawy kontrapunkt kolorystyczny w łazienkach jasnych.

Niektórzy projektanci wnętrz wychodzą o krok dalej i wstawiają grzejniki retro w typowo nowoczesnych aranżacjach. Oczywiście także i takie połączenie może wyglądać ciekawie. Warto jednak zadbać o wszystkie szczegóły i pamiętać o umiarze dodatków retro. Postawić na jeden – na przykład właśnie grzejnik.